‘Turistik Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır’

Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaktığı yeşil ışığın ardından Turistik Doğu Ekspresi Kars’a doğru ilk seferine çıktı.

Seyahatleri seven ve tren yolculuğu yapmak isteyenler ‘Turistik Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır, Turistik Doğu Ekspresi sefer saatleri kaçta?’ sorusuna yanıt aramaya başladı.

Yoğun talep gören Turistik Doğu Ekspresi’nde artan yolcu talebinin karşılanması, daha iyi hizmet sunulması ve iç turizmin artırılmasına yönelik olarak, Ankara-Kars-Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi seferi konuldu.

İşte TCDD Turistik Doğu Ekspresi sefer saatleri, ve bilet alma işlemleri adım adım haberimizde…

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEFER SAATLERİ!

Ankara’dan pazartesi, çarşamba ve cuma; Kars’tan da çarşamba, cuma ve pazar günleri işletilecek tren, Ankara’dan saat 19.55’te, Kars’tan saat 23.55’te hareket edecek.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA BİLGİ

Ankara-Kars arasındaki mesafeyi 32 saatte tamamlayacak trende 2 hizmet, 1 yemekli, 6 yataklı olmak üzere 9 vagon bulunuyor.

BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Ankara’dan pazartesi ve çarşamba günleri saat 19.55’te, Kars’tan ise çarşamba ve cuma günleri saat 23.55’te hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi’nin bilet fiyatları ise 1 odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, 1 odada iki kişi seyahat edilmesi durumda kişi başı 250 TL olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir