Muhtar görev başında

Paylaş

 

ANTALYA’NIN en eski mahallelerinden Haşim İşcan, duvarlara yazılan çirkin yazılarla gündeme geldi.

Mahallede bulunan ev, okul ve sokak duvarlarında sprey boyalarla sorumsuz kişilerin yazdığı yazılar görüntü kirliliğine neden oluyor. Muhtarlığa yeniden seçilen Halil Ay, elinde boya ve fırça ile mücadelesini sürdürüyor. İkinci kez Haşim İşcan mahalle muhtarlığına seçilen Halil Ay henüz mazbatasını almadan göreve koyuldu.

YEDİ KEZ BOYADI
Mahallede duvarlara sprey boyalar ile yazılan çirkin yazılara isyan eden Muhtar Ay, elinde boya ve fırça ile gezerek yazıları kapattı. Daha önce 7 kez mahalledeki çirkin yazıları kapattığını söyleyen muhtar, yapanlara mesaj gönderdi. Ay, “Mahallemizi gereksiz yazılarla çirkinleştirenler pes edene kadar ben pes etmeyeceğim” dedi.

GÖTÜNTÜ KİRLİLİĞİ
Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin mahalleden geçtiğini söyleyen Muhtar Ay, “Bu çirkin duvarlar bize yakışmıyor. Ben muhtar olarak bu mücadelemi sürdüreceğim. Bu yazıları yazanların cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Boya masrafını kendi bütçesinden veren Ay, özellikle Antalya Lisesi’nin duvarlarının sorumsuz kişilerin hedefinde olduğunu belirtti. Muhtar Ay, lisenin duvarlarındaki çirkin yazıları baştan sona boyadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir