Muhtar Ayşegül Kıyak ”Hizmette Eşitlik İlkesiyle Yola Çıktım”

Paylaş

Ankara (MHA)- Ayşegül  Kıyak 2019 yerel seçimlerinde Yenimahalle 25 Mart Mahallesine Muhtar oldu.

Yeni seçilen muhtar büyük bir hızla proje çalışmalarına başladığını açıkladı.

Yaptığı açıklamadan sonra çalışmalarını muhtarhabeleri.com’a anlatan muhtar Kıyak sözlerine şöyle devam etti:

”1975 yılında Almanya’da doğdum.Alman ETH Üniversitesi  Dış Ticaret mezunuyum.Mezun olduğum tarihten itibaren Almanya ‘da ve Türkiye ‘de çeşitli firmalarda çalıştım. 1999 yılında evlendim  iki kız annesiyim evlendikten ve kızlarım olduktan sonra yazılım ve veri tabanlığı belgesi alarak işlerimi evden yürütmeye başladım.

Kültür ve eğitim seviyesi yüksek olan bir mahallenin ferdi olmaktan mutluyum .En acil işim mahallemin desteğiyle sorunlara çözüm bulmak için olacaktır. 25 Mart Mahallesine ve sakinlerine değer katmak için var gücüyle çalışacağım.Muhtar olarak ben ve azalarım ”benci” değil ”bizci”olarak yola çıktık ve hizmetlerimizi eşit olarak herkese ulaştırmaya devam edeceğiz.

Mahallemizde birlikte yapacağımız bir çok faaliyet olacaktır.Ev hanımlarının bütçelerine katkı sağlayacak kendi ürettikleri el emeklerini sergileyecek kermesler yapacağız.Belediyeler tarafından yapılacak geziler en kısa zamanda mahalle halkına bildirilecektir.

İçinden çıkamadığımız sorunları çay ve sohbet eşliğinde uyum içinde çözeceğiz.

Mahallemizde bilgi bankaları oluşturulacaktır.(kan grubu v.s. gibi),çocuklarımıza yabancı dil eğitim kurs imkanlarını sağlayacağız,gerekli mercilere yazışmalar yaparak  mahallemize ptt  ,bankamatikler gibi hizmetler sağlayacağız.

Bu ve benzeri sorunları mahalle halkımla birlikte çözeceğim ve çalışmalarımada başladım. Beni seçen bana güvenen 25 Mart Mahalle sakinlerime canı gönülden teşekkür ederken herkesi sevgiyle kucaklıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir