Çok güzel ve akıllı bir yazarla beraberim’

Paylaş

İlk kez 1995’te ‘Gece Kuşu’ programıyla ekrana çıktı. Sivri tarzıyla dikkatleri üzerine çekti, çok geçmeden ekranın önemli figürlerinden biri oldu. Yıllar içinde, şov dünyasının -kendi deyişiyle- ‘kral’ına dönüştü. Şimdi elinizi sallasanız bir krala çarpacağınız görüşünde. Bu duruma içerlemediğini anlatıyor açıkyüreklilikle. İki yıl aradan sonra ekrana dönen Okan Bayülgen’le şov dünyasının yaşadığı değişimi, hayatının dönüm noktalarını, aşka, siyasete bakışını konuştuk.

24 senedir ekrandasınız. Ekranın en önemli figürlerinden biri oldunuz. Magazinin gündeminden hiç düşmediniz. Siz bir proje miydiniz?

– Bir proje olsaydım böyle davranamazdım.

Nasıl davranamazdınız?

– Kimsenin suratına telefon kapatamazdım, magazin basınıyla kavga edemezdim ya da başıma hem belaların hem de iyi şeylerin geldiği bir hayat süremezdim.

50’li yaşların ortasına geldiniz. Nasıl bir hayat sürdünüz?

– “Tamam üstü kalsın” diyebileceğim bir hayat. İyiydi. Ben zaten optimistik bir herif değilim. Sabahları küfrederek uyanırım. Sağlık, mutluluk kaynaklarını araştırmak, Doğu felsefeleriyle uğraşmak, meditasyon yapmak, hayatı sorgulamak, yeni gelen jenerasyonlar gibi, ‘Çalıştığım işte mutlu muyum’, ‘Bulunduğum yer bana uyuyor mu’ gibi abesle iştigal sorular içinde değilim. Rahatım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir