Çeşme’ye yapılacak Eğitim Köyü tanıtıldı

Paylaş

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün uzun süredir üzerinde çalıştığı, Çeşme Eğitiminde İzleme, Geliştirme ve İnovasyon (ÇİZGİ) Projesi kapsamında yapılması planlanan “Eğitim Köyü” toplantı ile tanıtıldı.

Bir otelde yapılan toplantı, Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker’in konuşması ile başladı. ÇİZGİ Projesi’nin hazırlık aşamasında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi. ÇİZGİ Projesi’nin, Akademik Çalışmalar, Sosyal, Sportif ve Kültürel Faaliyetler, Değerler Eğitimi ve OkulToplum İlişkileri olmak üzere dört ana başlık altında toplandığını ifade eden Çöker, projenin 4 kurum, 37 okul, 74 yönetici, 433 öğretmen, 6 bin 317 öğrenci, 12 bin 500 veli ve tüm Çeşme halkıyla yürütüldüğünü belirtti.

Çeşme Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker’in ardından İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi söz aldı. Protokol üyelerini selamlayarak konuşmasına başlayan Yahşi, “Bugün hep birlikte güzel bir projenin tanıtımına tanıklık ediyoruz. Ben özellikle 850 bin öğrencisi, yaklaşık 60 bin öğretmeni olan güzel İzmir’imizin eğitim politikaları yön vermeye çalışırken bazı ilçelerimizin dezavantajı yaşadığını görürken bazı ilçelerimizin de fersah fersah ileride olduğunu görüyoruz. Şunun altını çizmek isterim ki, dünya müthiş bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Son 30 yılda eğitim reformlarını yaparak değişimi yakalamış ülkelerin bile hala müthiş bir şekilde yeniden değişimin içinde koştuklarını görüyoruz. Dünya artık bilgiyi aktaran öğretmen istemiyor. Bundan sonrası için gerekli olan duyguyu vermek. Çocuklarla mutlaka yüz yüze gelmek gerek” dedi. ÇİZGİ Projesi’ne değinerek “Çeşme’deki bu ses bizleri heyecanlandırıyor” ifadesini kullanan Yahşi, “Bütün eğitim sıkıntılarının minimize edildiği ve geleceğe yönelik iyi bir çizginin yakalandığını ben burada gördüm ve gerçekten bu anlamda sevindiğimi söylemek isterim” diyerek duygularını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir