Amber Türkmen : ”kadın bir toplumun mayasıdır”

Paylaş

Cumhur ittifakı Çankaya Belediye Başkan Adayı Amber Türkmen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gün boyu süren renkli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Türkmen, üstü açık bir otobüs ile Ankara’nın en kalabalık noktalarından Kızılay ve Tunalı boyunca vatandaşlara karanfil dağıttı.
Otobüsün üstünde sahne alan müzik grubunun Caz’dan Pop’a Napolitenlerden Tango’ya geniş müzik yelpazesinden sunduğu örneklere zaman zaman Türkmen de eşlik etti.

Türkmen, Lokma tatlı tezgahında Kadınlara lokma tatlı dağıtıp günün anısına karanfil hediye etti.

Kadınlar gününe özel olarak renkli bir etkinlik ile Çankayalı’nın karşısına çıktığını belirten Türkmen şu açıklamayı yaptı.

“Dünya Kadınlar Günü biz kadınlar için çok özel bir miras bizim için. Çünkü kadın bir toplumun mayasıdır. Kadın elinin değdiği her yerde bir canlılık meydana gelir. Her taraf güzelleşir. Kupkuru çöller bile yeşerir birden bire. Öte yandan kadın aynı zamanda doğuştan yerel yöneticidir. Kadın evi yönetir, Kadın ekonomiyi yönetir, kadın çocuğu ve kısaca kadın yaşamı yönetir. Kadının yöneticilik vasfı doğuştan sahip olduğu bir değer bu yüzden her kadın yerel yöneticidir doğuştan.
Bugün burada 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarımızla buluşup onlara karanfiller uzattık rengarenk. Yüzlerindeki gülümsemeleri duyumsadık ve bambaşka bir coşkuyla sürdürdük günümüzü. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar. Kadınlarımızın hep güldüğü bir dünya diliyorum”

Daha sonra otobüs üzerinden vatandaşları selamlayarak ilerleyen Türkmen Kızılay’daki Ak Parti standlarını ziyaret edip stand etrafında toplanan vatandaşlarla halaya eşlik edip fotoğraf çektirdi.

Kızılay AVM önünden başlayarak Güvenpark’a kadar vatandaşlara karanfil takdim ederek ilerleyen Türkmen’e, vatandaşlar ise alkışlar ve ıslıklar ile eşlik ettiler.

Ardından Anıtkabir ve TBMM önünden geçerek fidan dikimi etkinliği için İmrahor Köyü’ne geçen Türkmen, hazırlanan Çam fidanlarını beraberindeki katılımcılar ile birlikte yüz adet çam fidanı dikti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir