37 bloklu mahallede 40 muhtar adayı var

Batman’da Emekli TOKİ konutları için 31 Mart yerel seçimlerinde yaklaşık 40 muhtar adayı bulunuyor. Mahalle sakinleri rakamı komik bulduklarını ifade ederken, ‘sayının artmamasını umuyoruz, her akşam kapımızı biri çalıyor’ diye konuşuyor

Batman‘da TOKİ’nin yaptığı 37 blok bin 500 haneden oluşan Kardelen Mahallesi’nde şu ana kadar 40 muhtar adayı başvuru yaptı. Mahalle sakinlerinden Felemek Işık, “Bugün işsizlik var Batman’da. İnsanlar da ne yapsın, seçilirim umudu ile muhtar adayı oluyor. İşsizliğin çok olduğu bir kentte, insanlar bir umut bir şeyler yapmaya çalışıyor” dedi.

KOMİK BİR RAKAM

Gülesar Nar Kırşan ise “Mahalle kurulduğu günden bu yana oturuyorum. Ama sorunlar halen çözülmedi. 40 aday, açıkçası komik bir rakam umarım sayı daha fazla artmaz. Her akşam kapımızı birisi çalıyor” diye konuştu.

BU KADAR MUHTAR ADAYI FAZLA

Kardelen Mahallesi’nde yaşayan emekli Şehmus Ertekin de “37 blok var. Bu kadar muhtar adayı fazla. Bunların içinden bir galip çıkacak. Hepsinin galip çıkma hali yok. Bunlar işsizlikten meydana geliyor. Batman’da iş gücü olmadığı için acaba ben muhtar olabilir miyim, 5 seneye kadar 1-2 bin lira para alabilir miyim düşüncesiyledirler” dedi.

Haber/Bulut Kutlu

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün